• چه نوع دست‌نوشته‌ هایی را می توان به مجله افق توسعه آموزش علوم پزشکی (HMED) ارسال کرد؟    این نوع مقالات درHMED منتشر می شوند: مقاله پژوهشی اصلی، مقاله مروری (شامل مرور نظام مند/متاانالیز،‌ مرور روایتی)، مقاله کوتاه، نامه به سردبیر.
 • مجله افق توسعه آموزش علوم پزشکی(HMED) در کدام پایگاه‌های اطلاعاتی نمایه می‌شود؟    مجله افق توسعه آموزش علوم پزشکی(HMED) یک مجله آموزش پزشکی است که در حال حاضر نمایه شده است در: EuroPub, Index Copernicus, NLM catalog, InfoBase Index, SafetyLit, ROAD, DRJI, CiteFactor, J-Gate, SIS, Google Scholar, Magiran, Civilica, SID, ICMJE ,ISC  
 • به چه زبان هایی می توانم دستنوشته خود را ارسال کنم؟    مقاله به زبان فارسی و چکیده انگلیسی قابل ارسال است.
 • توالی انتشار مجله افق توسعه آموزش علوم پزشکی(HMED) چقدر است؟    HMED از سال1385 منتشر شده است. وضعیت انتشار آن از پاییز سال 1399 به فصلنامه تبدیل شده است.  
 • نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده ام، چه کنم؟    برای دریافت نام کاربری و رمز عبور مقاله خود، لطفا روی این لینک کلیک کنید: (http://HMED.mums.ac.ir/contacts?_action=loginForm); سپس بر روی "رمز عبور را فراموش کرده ام!" کلیک کنید.
 • چگونه می توانم یک دست‌نوشته‌ ارسال کنم؟    مجله HMED دست‌نوشته‌ های را فقط از طریق سیستم ارسال آنلاین می پذیرد. برای ارسال مقاله خود باید ثبت نام کرده و وارد سامانه مجله شوید و از لینک ورود به سایت (https://HMED.mums.ac.ir) استفاده کنید. اگر نویسنده ای در مجله ثبت نام نکرده است؛ 1) لطفا در مجله ثبت نام کنید و 2) اگر نویسنده قبلا ثبت نام کرده است، لطفا از لینک ورود استفاده کنید.
 • روند بررسی پس از ارسال مقاله چگونه است؟پس از ارسال مقاله، عنوان از نظر حوزه موضوعی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید و نیز کامل بودن فایل های لازم، دست‌نوشته‌ توسط دو داور همتا بررسی می‌شود. پس از ارسال، نویسنده مسئول بلافاصله از طریق ایمیل با استفاده از کد شناسه دستنوشته، از تأیید ارسال و روند بررسی مطلع می شود. توصیه می شود کد شناسه دستنوشته خود را برای تمام مکاتبات بعدی در مورد هر مقاله ذخیره کنید.
 • هزینه ارسال و انتشار مقاله چقدر است؟ارسال و چاپ مقاله در این مجله رایگان است.
 • چه نوع مقالاتی نیاز به ریافت کد تاییدیه کمیته اخلاق دارند؟همه انواع مقالات به جز مقالات مروری و نامه‌ به سردبیر باید دارای کد تأیید کمیته اخلاق باشند که توسط مؤسسه علمی/پژوهشی مربوطه صادر شده است، به‌ویژه تحقیقاتی که در مورد انسان انجام می‌شود. -چگونه می توان مقالات را در مجله افق توسعه آموزش علوم پزشکی (HMED) مجددا ارسال کرد؟فقط "نویسنده مسئول" قادر به ارسال مجدد دست‌نوشته‌ است.لطفا این مسیر را دنبال کنید،وارد وب سایت مجله شوید > نقش خود را به نویسنده تغییر دهید (در صفحه سمت راست بالا) > روی "موارد ارسالی به نویسنده ارسال شد" کلیک کنید.ارسال را تا انتها دنبال کنید و آن را تأیید کنید. پیامی ظاهر می شود که نشان می دهد فرآیند ارسال با موفقیت انجام شده است.
 • چگونه یک نسخه دستنوشته اصلاح شده را دوباره ارسال کنیم؟اگر سردبیر یک ویرایش (کوچک یا عمده) را در دست‌نوشته‌ شما پیشنهاد کرده است، می توانید آن را از طریق وب سایت مجله به آدرس (http://HMED.mums.ac.ir/) و نسخه اصلاح شده انجام دهید. دست‌نوشته‌ باید در وب سایت ما بارگزاری شود و فقط نویسنده مسئول می تواند نسخه اصلاح شده دست‌نوشته‌ را ارسال کند. برای این منظور، وارد وب سایت مجله شوید > نقش خود را به نویسنده (در صفحه سمت راست بالا) تغییر دهید > روی "ارسالی که نیاز به ویرایش دارند" کلیک کنید.مقاله مورد نظر را پیدا کنید. روی ارسال نسخه توسط نویسنده مسئول کلیک کنید.در حین ارسال ویرایش خود، حتماً «دست‌نوشته اصلاح‌شده» و «پاسخ به نامه داوران» را بارگزاری کنید.ارسال را تا انتها دنبال کنید و آن را تأیید کنید. پیامی ظاهر می شود که نشان می دهد فرآیند ارسال مجدد با موفقیت انجام شده است.
 • آیا باید به تک تک سؤالات داور پاسخ دهم؟بله، تمام سوالات داوران باید پاسخ داده شود، حتی اگر فکر می کنید نیازی به اصلاح در دستنوشته نیست.
 • چگونه با دفتر HMED تماس بگیرم؟آدرس: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد(قرشی)، مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی، دفتر مجله افق توسعه آموزش علوم پزشکی.  کد پستی: 9138813944    تلفن: 05138451536    وب سایت: http://HMED.mums.ac.ir/    ایمیل: HMED@mums.ac.ir