• مالکیت و مدیریت: مجله افق توسعه آموزش علوم پزشکی(HMED)متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و توسط مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی مدیریت و منتشر می‌شود و تحت حمایت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد.
 • نویسندگی: HMED تجربیات جدیدی از توسعه و ارزشیابی برنامه درسی، طراحی دوره های آموزشی، آموزش الکترونیکی، توسعه اساتید، مدیریت و رهبری، مسائل تدریس و یادگیری، پاسخگویی اجتماعی، ارزیابی و ارزشیابی در آموزش پزشکی، روش های تحقیق آموزشی و سایر موضوعات مرتبط را ارائه می دهد.
 •   سیاست ارسال مقاله به زبان فارسی: ارسال مقالات از نویسندگان به زبان فارسی می‌باشد.
 • اخلاق نشر: مجله HMEDاصول کمیته اخلاق در انتشار( COPE)  پایبند است، به این معنی که نمودارها و دستورالعمل های COPE برای مقابله با هرگونه رفتار نادرست اخلاقی ارائه شده است. HMED همچنین از دستورالعمل های کمیته بین المللی ویراستاران مجلات پزشکی (ICMJE) تبعیت می کند.  این اصول در کنار قوانین خاص ملی و بین المللی برای تحقیق در نظر گرفته شده اند و جایگزین این موارد خواهند بود. کدهای اخلاقی ملی ارائه شده توسط کمیته اخلاق ملی ایران در تحقیقات زیست پزشکی را می توان از اینجا یافت.
 • تضاد منافع: مجله HMED از نویسندگان می خواهد که تمام علایق رقیب در کار خود را اعلام کرده و علائق خود را که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با اثر ارسال شده برای انتشار مرتبط است، افشا کنند. همه موارد ارسالی باید شامل بخش "تضاد منافع" در انتهای مقاله باشد که همه منافع احتمالی (مالی و غیر مالی) را فهرست می کند. منافعی که باید در نظر گرفته شود و افشا شود، اما محدود به موارد زیر نیست:

استخدام: استخدام اخیر (در طول یک پروژه تحقیقاتی)، استخدام فعلی یا پیش بینی شده توسط هر سازمانی که ممکن است از طریق انتشار این دست‌نوشته‌ منفعت یا ضرر مالی داشته باشد. این شامل وابستگی های متعدد (در صورت وجود) می شود.

کمک های مالی: کمک های مالی تحقیقاتی از آژانس های تأمین مالی (لطفاً کمک مالی تحقیق و شماره کمک مالی را ذکر کنید) و / یا کمک های مالی تحقیقاتی (شامل حقوق، تجهیزات، لوازم، بازپرداخت برای سمپوزیوم ها و سایر هزینه ها) توسط سازمان هایی که ممکن است از طریق انتشار به دست آورند یا ضرر کنند را قید کنید.

منافع مالی: سهام و سهام شرکت‌هایی که ممکن است از طریق انتشار این مقاله سود یا زیان مالی داشته باشند. هزینه‌های مشاوره یا سایر اشکال پاداش از سوی سازمان‌هایی که ممکن است از نظر مالی سودآور یا زیان‌آور باشند. اختراعات یا درخواست های ثبت اختراع که ارزش آنها ممکن است تحت تأثیر انتشار این مقاله قرار گیرد.

منافع غیرمالی: علاوه بر این، از نویسندگان خواسته می‌شود که منافعی را که فراتر از منافع مالی است که می‌تواند منجر به سوگیری در کار ارائه‌شده برای انتشار شود، مانند منافع حرفه‌ای، روابط شخصی یا باورهای شخصی، افشا کنند.

 • تشخیص سرقت ادبی: دست‌نوشته‌ نباید حاوی متن کلمه به کلمه مقالات منتشر شده قبلی یا دست‌نوشته‌ هایی باشد که در جای دیگر ارسال شده اند. لذا، ما همه دست‌نوشته‌ ارسال شده را ارزیابی می‌کنیم، که بر اساس سرقت علمی دست‌نوشته‌های ارسالی، از نویسندگان می‌خواهیم که نسخه‌ی خطی را بازنویسی کنند. از فلوچارت ها و دستورالعمل‌های COPE برای رسیدگی به سرقت ادبی استفاده می شود. سرقت ادبی از طریق مکاتبات رسمی به معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه ها و سازمان های ذی ربط اطلاع رسانی خواهد شد.
 •   حق چاپ و مجوز: چنانچه دست‌نوشته‌ حاوی هر تصویر یا متن منتشر شده قبلی باشد، مسئولیت دریافت مجوز از صاحبان حق چاپ به عهده نویسنده مسئول است. نویسنده مسئول موظف است مجوزهای اصلی کتبی را برای کلیه مطالب دارای حق چاپ استفاده شده در دستنوشته خود دریافت و به مجله ارسال کند.
 •  سیاست بررسی همتایان: این مجله دارای داوری دوسوکور  است و هدف آن ارائه یک بررسی انتقادی دقیق و منصفانه در خصوص کلیه مقالات ارسالی است. برای ارسال مقاله، نویسنده باید در سایت مجله  (http://HMED.mums.ac.ir)  ثبت نام نماید.
 •   هزینه های انتشار: این مجله توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر و حمایت می شود. بنابراین، در حال حاضر هیچ هزینه ای برای ارسال، بررسی و انتشار برای نویسندگان وجود ندارد . 
 •   توافقنامه دسترسی باز: این مجله یک مجله دسترسی آزاد است پس از ارسال مقاله، از نویسندگان خواسته می شود موافقت خود را با رعایت مجوز Creative Commons با دسترسی آزاد (CC BY-NC 4.0)  اعلام کنند. مجوز Creative Commons ،این اثر تحت مجوز Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International  مجوز دارد.
 • منابع درآمد: HMED به طور کامل توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد حمایت می شود و هیچ منبع دیگری برای کسب درآمد ندارد.
 •   تبلیغات/بازاریابی مستقیم: HMED هیچگونه تبلیغاتی را در سایت یا حتی به عنوان یک مقاله گزارش نمی پذیرد.
 • مجوزها: مسئولیت حفظ تمامی مجوزها حتی قبل از ارسال دست‌نوشته به مجله برعهده نویسنده مسئول است لذا لطفاً  از وضعیت حق نسخه‌برداری برای محتوایی که می‌خواهید در مقاله خود استفاده کنید اطمینان حاصل کنید و قبل از ارسال دست‌نوشته‌، دارندگان حق چاپ مربوطه را شناسایی کنید، و تعیین کنید که آیا احتمالاً می‌توانید از آنها اجازه بگیرید یا خیر.
 • خط مشی شکایت: ویراستاران، کارکنان و سردبیر ما به سرعت به هر شکایتی پاسخ می‌دهند تا رضایت کامل شخص را جلب کنند. چنانچه انتقاد درست باشد، ضمن تشکر از فرد، سعی در ارتقا سیستم خود داریم.
 • به اشتراک گذاری داده ها و تکرارپذیری: HMED نویسندگان را تشویق می‌کند که مجموعه داده‌ها(شامل فایل های داده های خام یا پردازش شده، نرم افزار، کد، مدل ها، الگوریتم ها، پروتکل ها و روش ها، ابزارها از جمله پرسشنامه ها یا چک لیست ها) را که نتایج نشان‌داده‌شده در مقاله نهایی را نشان می‌دهند، به‌عنوان مجموعه داده‌های مواد تکمیلی وارد کنند.
 •   آرشیو مجله: برای تضمین حفظ طولانی‌مدت دیجیتال در آرشیو باز و در دسترس عموم و آزاد برای همه خوانندگان، کلیه مقالات منتشر شده در وبسایت HMED در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سرورهای پیش‌چاپ بایگانی می‌شوند.